Navracsics azért váltott frakciót, és lett KDNP-s, mert annak a neve jobban cseng, mint a Fideszé
Már korábban is megfordult a fejében, hogy frakciót vált, de a jogszabályok akkor még nem tették lehetővé ezt.
Már korábban is megfordult a fejében, hogy frakciót vált, de a jogszabályok akkor még nem tették lehetővé ezt.
Míg Orbán Viktor famulusai harcban állnak, jogszabályígéreteket igyekeznek euróra beváltani, fogadkoznak és óvatos bizakodással tekintenek a jövőbe, Orbán érthetetlen parancsokat ad ki népének: Demográfia! Migráció! Gender! Háború! Pedig csak annyit kellene mondania: Oszolj! Vélemény.
A miniszter már tavaly jelezte: megfordult a fejében, hogy átlép a kisebbik kormánypártba.
A politikus ismét leült tárgyalni Johannes Hahnnal, költségvetési és igazgatási ügyekért felelős biztossal.
A 3000 milliárd forintnyi uniós forrás elvételétől tartva szóról szóra átvette a kormány a brüsszeli, összeférhetetlenségre vonatkozó iránymutatást a közérdekű közalapítványokra vonatkozóan, csakhogy ez a magyar viszonyokra nagyon kevés lehet. Megnéztük, milyen gyakorlati következménnyel jár a tervezett változás.
A főpolgármester levelet is írt a témában Orbán Viktornak.
Navracsics Tibor szerint Nyugat-Európában is van arra példa, hogy magas rangú politikai vezetők vállaljanak szerepet közpénzekhez jutó alapítványokban.
A főváros és a BKV 26 milliárd forintért kilincselne a kormánynál – ha lenne kinél. Ugyanis öt hónap alatt Karácsony Gergely Navracsics Tiborral tudott csupán leülni, Lázár Jánossal például nem. Egyelőre pedig azt sem tudni, hogy a kormány legalább azt az összeget kifizeti-e, amit jogszabályban előírt kötelessége volna.
A magyar fél szerint Brüsszelben elégedettek a vállalásainkkal, amelyeket az uniós pénzek lehívása érdekében teszünk. Vera Jourová, az Európai Bizottság alelnöke szerint viszont semmiféle konkrét megállapodás nincs a magyar kormánnyal.
A kormányoldal győzelemről beszélt, a forint pedig erősödni kezdett, miután az Európai Bizottság vasárnap bejelentette: a hétéves uniós költségvetésben Magyarország számára biztosított összegek egyharmadának elvonására tett javaslatot a tagállamoknak. Mi is történt és mi is történik a következő hónapokban? Miért veregeti meg mindkét oldal a vállát? A jogállamisági eljárással kapcsolatos kérdésekre kerestük a választ.
A kormány ugyanis azt vállalta az Európai Bizottság felé, hogy a közérdekű közalapítványoknál szigorú összeférhetetlenségi szabályokat hoz, a politikai kötődés kizáró ok lesz. Néhány tagnál a szabályok ismerete nélkül nem egyértelmű a helyzet, de a miniszterek, országgyűlési képviselők biztosan csomagolhatnak. Megnéztük a listát. (Frissítés: a hétfő este benyújtott törvényjavaslat alapján nem kell csomagolniuk a kormányzati tagoknak sem, csak egyes döntésekben nem vehetnek részt, főként gazdasági összeférhetetlenség miatt.)
Újabb elvárások nem támaszthatók Magyarországgal szemben a jogállamisági eljárásban, az eddig tett vállalásokat pedig teljesíteni fogja az ország – közölte Navracsics Tiborterületfejlesztésért és az uniós források felhasználásáért felelős miniszter, miután az Európai Bizottság bejelentette: 3000 milliárd forintnak megfelelő uniós forrás zárolását kezdeményezi, mert nem lát garanciát arra, hogy azok elköltésénél nem történnek visszaélések.
November 19-ig kapott haladékot a kormány, hogy javaslatait átültesse a magyar jogrendbe.
A második jogszabály-csomag sem várat majd sokáig magára: azt pénteken fogják benyújtani az Országgyűlésnek.
Budapest „minden lehetőségre nyitott”, hogy enyhítse az Európai Unió aggodalmait a magyar jogállamiságot és korrupciót érintő kérdésekben – mondta Navracsics Tibor EU-ügyi miniszter a Financial Timesnak.
Vasárnap több ezer milliárd forintnyi támogatás sorsa dőlhet el. Brüsszel szerint a magyar kormány nem adott megnyugtató válaszokat az uniós támogatásokkal kapcsolatos korrupciót érintő aggodalmakra.
Bár szerdán rekordösszegű pénzelvonásról érkeztek hírek Brüsszelből, a miniszter szerint jelenleg is jól állnak a tárgyalások az uniós ügyekben.
Szokásos évadnyitó találkozóját tartotta a Fidesz-KDNP a Somogy megyei Kötcsén. A helyzetet láthatóan csak egy kis energiaválság tudná elrontani, de a hangulatot az sem.
Kérdés, a kormány vállalása elég lesz-e az EU-nak.